מתחמי פינוי בינוי נתניה

מתחמי פינוי בינוי נתניהנתניה, עיר האורות, עוברת תנופת התחדשות משמעותית בשנים האחרונות במגוון מישורים. מתחמי פינוי בינוי בנתניה הינם עדות לתנופה זו, ומספרם הולך וגדל עם השנים. במאמר זה נסקור בקצרה מהם מתחמי פינוי בינוי, מהם היתרונות והחסרונות של המתחמים אלה, ונתמקד מעט בעיר נתניה.

מה זה בכלל פינוי בינוי

חוק פינוי בינוי, אשר נחקק בשנת 1965, נועד במקורו לקדם ולפתח שכונות ומתחמים אשר נבנו באופן ירוד בשנים הראשונות של הקמת המדינה. למעשה, החוק עבר תהליכים ושינויים, ורק בשנת 2001 החל פרויקט הפינוי בינוי הראשון. היסוד העומד בבסיס פרויקטים מסוג זה הוא לקיחת בניינים ישנים וקטנים, והפיכתם לבניינים חדישים, גדולים ואיכותיים יותר.

שלבי הליך הפינוי בינוי

בשלב הראשון יש לאגד את רוב הדיירים (רוב של שני שליש) בהסכמתם להיכנס לפרויקט מסוג זה. התאגדות זו יכולה להיעשות ביוזמת הדיירים או לנוכח פנייתו של קבלן חיצוני. לאחר שלב ההסכמות יש לפנות לרשות המקומית על מנת להתחיל הליך של פינוי בינוי. תפקידה של הרשות הוא לוודא שיש היתכנות להרחבה זו מבחינת תשתיות, צפיפות וכדו'. לאחר שניתן האישור העקרוני יש לחתום על הסכם תנאים בין הדיירים והרשות, ולאחר מכן מוצאים קבלן באמצעות מכרז אשר ינהל את הליך הפיתוח והבנייה.

היתרונות ברכישת דירה המיועדת לפינוי בינוי

דירה אשר עוברת הליך פינוי בינוי מעלה את שוויה בצורה ניכרת, לעיתים עד עשרות אחוזים. עלייה זו מלווה גם בשיפור הסביבה של הדירה, העלאת רמת הדיירים, חידוש התשתיות, הוספת שיפורים כגון מעליות, מרפסות וכדו'. הטבות אלה מבטיחות בוודאות כמעט מוחלטת ששווי הדירה יעלה בצרוה ניכרת בטווח הרחוק. השקעה בדירה הנמצאת במתחם פינוי בינוי נושאת בחובה סיכון קטן יחסית ומבטיחה תמורה מכובדת.

האם קיימים מתחמי פינוי בינוי בנתניה

כפי שפתחנו, נתניה היא עיר הנמצאת במגמת בנייה בשנים האחרונות, והיא מופיעה בדו"ח של הרשות להתחדשות עירונית כאחת הערים המובילות בהיבט זה. ניתן למצוא מתחמי פינוי בינוי בנתניה בשכונות: קריית נורדאו, זלמן שניאור, נאות שקד, רחוב קורצ'אק, רמת ידין, רחוב וייצמן ועוד.

סיכום

במאמר זה עמדנו בקצרה על היתרונות ברכישת דירה במתחמי פינוי בינוי. נתניה היא אחת הערים המובילות בתחום הפינוי בינוי, וניתן לצפות שמגמה זו תלך ותתחזק בשנים הקרובות. חברת "חג׳ג׳ צים" מקדמת מספר מתחמי פינוי בינוי בעיר. לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט שלנו: https://zimbahari.com/.

יצירת קשר

חג׳ג׳ צים נדל"ן

ניסיון ועוצמה שעובדים בשבילכם